موزه
معرفي هتل ها، هتل آپارتمان ها و مراكز اقامتي ايران

جاذبه هاي گردشگري موزه بندرعباس

موزه بندرعباس يكي از بزرگترين و جالبترين موزه هاي مرم شناسي جنوب ايران است.. موزه بندرعباس در حدود يك دهه از افتتاح آن مي گذرد و هر روز پذيراي گردشگران بسياري است تا گوشه اي از زندگي و تاريخ اين سرزمين را به آن ها معرفي كند.موزه بندرعباس شامل دو هزار و پانصد شي ارزشمند باستاني از هزاره سوم پيش از ميلاد تا دوره پهلوي مي باشد. موزه بندرعباس با زير بناي ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع و در ساختماني سه طبقه در محوطه ي تاريخي بركه‌هاي باران قرار دارد.طبقه اول موزه بندرعباس شامل فضاي عمومي، خدماتي، كتابخانه تخصصي و نمايشگاه، طبقه دوم مربوط به بخش مردم شناسي و طبقه سوم به بخش باستان شناسي تعلق دارد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هما بندرعباس به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر بندرعباس استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل خليج فارس بندرعباس هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بندرعباس را نيز به همراه دارد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/10/21  | ۱۰ | hotelgard

موزه نادري

داخل محوطه آرامگاه نادر در گوشه‌اي سنگ منشور مانند مربعي شكلي ملاحضه مي‌شود كه همان قبر نادرشاه افشار است. اما درسمت چپ آرامگاه موزه كوچكي قرار گرفته كه معروف به موزه نادري است. نادر نه دانشمند بود و نه هنرمند، بنابر اين در موزه اش خبري از ابزار و آلات نجومي و پزشكي و مهندسي و يا شاهكارهاي هنري نيست. نادر جنگاوري بزرگ بود و موزه اش نيز پر است از ابزار جنگي مختلف. چند تابلوي نقاشي نيز بر ديواره موزه نادري به چشم مي‌خورند كه صحنه‌هايي از نبرد‌هاي نادر را به تصوير مي‌كشند. اين تابلو‌ها و اشيا همگي زيرنويس دارند و مارا از توصيف كم و كيفشان بي‌نياز مي‌سازند. در سالهاي اخير يك غرفۀ كوچك ديگر به موزه نادر افزوده شده و درآن اشياي مشابه اشيا غرفه اصلي به نمايش در آمده است. اين غرفه در منتهااليه سمت راست آرامگاه قرار دارد و گاهي از چشم بازديدكنندگان به دور مي‌ماند. پس مواظب باشيد كه ديدنش را از دست ندهيد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل ذاكر مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل آپارتمان لبخند مشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/7/15  | ۱۲ | hotelgard

معرفي جاذبه هاي گردشگري موزه نان مشهد

از جالب ترين جاهاي ديدني مشهد مي توان به موزه نان اشاره كرد. موزه نان، با تكيه بر معماري سنتي با هدف فعاليت فرهنگي برپا شده است. در طراحي موزه، اساس طراحي با معماري سنتي-ايراني،با استفاده از ساده ترين مصالح )آجر ايراني، كاهگل، چوب و گچ) و هنر استاد كاران در خلق رسمي بندي و گره چيني ها و... مورد نظر قرار گرفت. موزه نان مشهد ، نخستين موزه نان در خاورميانه است كه در موزه نان مشهد ، مراحل تهيه آرد شامل بذرافشاني، گندم چيني، خرمن كوبي، ابزار تهيه نان شامل دستاس، آسياب آبي، آسياب بادي، انواع نان شامل سنگك، نان تنوري ساج و نان تنوري سفال هم چنين رقص اپر كه يكي از آيين هاي خراسانيه و منطبق با باورهاي زراعي مردم منطقه است، به نمايش عموم درآمده  است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارسيس مشهد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگبا رزرو هتل عمادمشهدهنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد به همراه دارد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/7/15  | ۱۲ | hotelgard

آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان